Чим краще займатися, якою фізичною діяльністю

Все залежить від того, яку мету Ви ставите – стати чемпіоном чи оздоровитися? Стати чемпіоном. Тут, окрім уроджених даних, я відзначив би наступні якості майбутнього чемпіона – цілеспрямованість, фанатизм і самопожертву. Так, так, я не помилився – самопожертва. Ви обмежите себе в смачній їжі, у відпочинку, розвагах і т.п. Мені доводилося консультувати, давати поради та тренувати спортсменів високого рівня, за що й удостоївся звання Заслуженого тренера з бодібілдингу. Та й сам 10 років брав участь у першостях України, СРСР та міжнародних змаганнях, деякі з них я вигравав і не з чуток знаю, що означає бути у великому спорті.

Що ж до фізичної культури, то на сьогодні я не бачу кращої, ніж тренажерний зал. Менс фізик, фітнес, бікіні чи просто бодібілдинг – будувати тіло, це все тренажерний зал. Саме він є тим місцем, де можна і потрібно покращити здоров’я та статуру. Та й усі ЛФК та ​​ОФП побудовані на тренажерній техніці. Ще на рубежі 19-20 століть Юджин Сендоу відкрив перші секції так званих «гігієнічних гімнастів». Його книга під назвою «Body bulding» поклала основу та дала назву сучасному бодібілдингу.

З користю для здоров’я можна займатися класичною аеробікою Джейн Фонди, пілатесом, класичною йогою, спортивними танцями.

Я не рекомендую займатися спинбайк аеробікою, бодіфлексом, аероогогою і т.п. Там більше шкоди, ніж користі. І повним маренням вважаю заняття «кенгуру», джампінг-фітнесом, ЕМС – тренуваннями. Давайте придумаємо новий вид під назвою «Гампрі» – присідання у гамаку зі штангою на плечах тощо. Якщо ви хочете просто скинути вагу – простіше бігати з мішком картоплі довкола будинку.

Щороку заповзятливі хлопці, мета яких заробити гроші, а не оздоровити Вас, вигадують будь-яку абракадабру і дуже добре на цьому заробляють. Розглядати це все як розвагу чи заради приколу… можна, але не більше. А там вирішуйте самі.

Але якщо мета – побудувати тіло, зберігши при цьому здоров’я, на це був, є і буде бодібілдинг, що означає телобудування. При цьому потрібно працювати з тренером-фахівцем (про це у наступній статті). Так що беремо своє «боді» і зараз у тренажерний зал!

Успіхів!